Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Prishja e objekteve pa leje: Do marrë fund kjo epokë e batërdisë në bregdetin shqiptar!

Zv.ministri i Brendshëm Besfor Lamallari ka ndjekur nga afër prishjen e objekteve pa leje në Velipojë.

Në prononcimin për media, Lamallari tha se epoka e ndërtimeve pa leje, që e quajti “epokë e batërdisë dhe masakrës” do të marrë fund.

“Të gjithë ata që kanë ndërtuar pa leje dhe që kanë shtuar mbi objektet ekzistuese pa leje do të ndëshkohen. Operacioni vijon, do të ketë përgjegjësi si financiare dhe ligjore për të gjithë shkelësit, por edhe për të gjithë ata që kanë lejuar që ne të kemi këtë situatë.

Njëherë e mirë do të marrë fund kjo epokë e batërdisë dhe masakrës që është bërë me bregdetin shqiptar, pasuri që duhet të gëzojnë të gjithë shqiptarët”, tha Lamallari.

Postime të ngjashme

Berisha i përgjigjet ambasadores amerikane: Asgjë s’mund të më pengoj të përmbush misionin e besuar nga zgjedhësit shqiptarë

D V

U shpall ‘Non Grata’/ Kim ultimatum Bashës: Në shtator në Parlament pa Berishën! Një parti s’mund të ‘hajë bar’ për hir të një deputeti! Të shkëputemi nga komunizmi

D V

Hapet gara për ndërtimin e aeroportit të Sarandës

D V

COVID 19/ 37 raste të reja dhe asnjë humbje jete në vend

D V

TIA jep njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë drejt Italisë: Do të qëndroni në karantinë

D V

Një alternativë ku të kaloni fundjavën, Rama publikon pamjet mahnitëse nga Durrësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...