Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Prishtina ka udhëtuar drejt kryeqytetit shqiptar Tiranës për të kryer përgatitjet e fundit para ndeshjeve ndërkombëtare.

Kampioni në fuqi i Kosovës fillimisht kanë kryer testet mjekësore në Kosovë e pastaj kanë marrë rrugë drejt Shqipërisë.

Në Shqipëri skuadra e Zekirija Ramadanit janë karantinuar ku edhe do të zhvillojnë përgatitjet për raundin preliminar të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen gjysmëfinale Prishtina luan me skuadrën Folgore dhe në rast fitimit atëherë në finale pret fituesin e duelit HB-Inter d’Escaldes.

Nëse Prishtina fiton raundin preliminar të Ligës së Kampionëve, atëherë në rrethin e parë takohet me gjigantin hungarez, Ferencvaros. 

Skuadra akomodohet në TiranëPara nisjes e tërë ekspedita doli negative në testimTiranë, 18 qershor – Skuadra sot ka…

Posted by FC Prishtina on Friday, June 18, 2021

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...