Prishtina dorëzohet në pjesën e dytë ndaj Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve

Prishtina ka pësuar humbje ndaj Ferencvarosit me rezultat 3-0 në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve.

 

Prishtina e nisi shumë mirë ndeshjen, ndërsa arriti ta mbyll pjesën e parë pa gola.

Rastin e parë në ndeshjen e kishte Otto John që gjeti rrjetën për Prishtinën me një goditje me kokë, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Henrik Ojamaa kishte rast të mirë për Ferencvarosin, por gjuajtja e tij goditi shtyllën.

Në minutën e 35-të Prishtina kishte rast të tjerë, por John edhe pse i vetëm me portier nuk ia arriti të shënojë.

Myrto Uzoni provoi nga goditja e dënimet, por topi u ndal në duart e Nikës.

Në pjesën e dytë, deri në minutën e 70-të Prishtina ishte e barabartë, por pas pranimit të golit të parë, ra niveli i lojës te kampionët tanë.

Eldar Civic pasoi te Tokmac Nguen i cili nga afër shënoi për 1-0 në minutën e 71-të.

Pas tre minutash hungarezët shënuan edhe golin e dytë. Ryan Mmaee shënoi për 2-0 pas pasimit të mirë të Robert Mak.

Related posts

Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT- Granit Xhaka në qendër të mesfushës

D V

Bonucci: Nuk kemi frikë që luajm në Angli, mos të merremi me teori konspirative

D V

Ibrahimovic: Messi dhe Ronaldo? Krahasuar me ta, më mungon vetëm Liga e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More