Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Prishtinë – pamje nga vendi i ngjarjes ku dyshohet se një person bëri vetëvrasje

Një person dyshohet se ka bërë vetëvrasje mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Rasti ka ndodhur brenda zyrës së agjencisë turistike “Veneta travel”, transmeton Telegrafi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë familjarët e viktimës dhe Instituti i Mjekësisë Ligjore, ndërsa nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar se rasti ka ndodhur rreth orës 09:30.

“Rreth orës 09:30 kemi pranuar informatën për një person pa shenja jete në një objekt në rrugën ‘Garibaldi’ në Prishtinë. Menjëherë njësia policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendngjarje, ku nga ekipi mjekësor është konfirmuar se personi (mashkull) është pa shenja jete”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka deklaruar se aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë kanë nisur hetimin për rrethanat që karakterizojnë ngjarjen.

Postime të ngjashme

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

T E

Serbia sulmonte Prekazin, e thirra Xhemajl Mustafën dhe Enver Malokun

T E

Kosova përkujton Epopenë e UÇK-së pa ish-komandantët që janë në Hagë

S.B.

Kategorizimi i ri i komunave, 14 në zonën e kuqe

S.B.

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...