Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

‘Prisni opinionin e Venecias’, Rama: Është i mirëpritur, por Parlamenti do votojë pa humbur kohë

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi, ku ky i fundit i kërkon Kuvendit që të presë opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor.

Rama shkruan se opinioni komisionerit është i mirëseardhur, por pavarësisht kësaj, është Parlamenti që do të vendosë sa më parë.

Rama e quan Presidentin Meta “një ekstremist kundër Parlamentit dhe Qeverisë Shqiptare”.

Më tej ai shkruan: “Meta s’merr dot peng askënd dhe asgjë përveç institucionit që fatkeqësisht ka marrë peng!Opinioni i Venezias mirësetëvijë kur të vijë, por koha për këto zgjedhje s’pret asnjë ditë jashtë procedurave.”

Kryeministri Rama ne Twitter:

Mendimi i Venecias është gjithnjë i mirëseardhur, por për një ligj të votuar dhe të refuzuar nga Presidenti, procedura është e qartë: Refuzimi i Presidentit pranohet ose rrëzohet nga parlamenti! PARLAMENTI DO TË RISHPREHET PA HUMBUR ASNJË DITË!

Ky President i angazhuar si një ekstremist kundër Parlamentit dhe Qeverisë Shqiptare, s’merr dot peng askënd dhe asgjë përveç institucionit që fatkeqësisht ka marrë peng!Opinioni i Venezias mirësetëvijë kur të vijë, por koha për këto zgjedhje s’pret asnjë ditë jashtë procedurave.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Transparenca e vetmja rrugë!”/ Meta-Ramës: Dil në përballje ose largohu! Merr edhe përforcime me vete…

admin

Rama ka siguruar 500.000 vaksinat e para anti-covid

T E

Dhunë në familje dhe vepra të tjera, disa të arrestuar së fundmi

admin

“Listat” jo shpikje e jona/ Balla: Është model europian, jo ekspertizë nga OSBE-ODIHR

admin

Lënda narkotike që u sekuestrua në Korfuz ishte nisur nga Saranda/ Transportuesit shqiptarë janë larguar pa lënë gjurmë

S.B.

“Njeri i ditur dhe mësues i palodhur, la një pasuri të çmuar”, ndërron jetë ish-drejtuesi i lartë i Flotës tregtare

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...