Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pritje të gjata për kthim të mërgimtarëve në vendkalimin Serbi-Hungari

Horgos, 2 janar – Pas ardhjes së shumtë nga diaspora shqiptare para festave të fundvitit, tanimë ata kthehen në vendet e tyre nga kanë ardhur.

Por siduket edhe gjatë shkuarjes po përballen me pritje të shumta në kufirin Serbi-Hungari ku shihet kolonë e madhe e autobusëve dhe veturave.

Këtë vit me ardhjen e tyre në vendlindje menjëher u ndikua ekonomia u gjallëruan Maqedonia, Kosova dhe Shqiperia.

Postime të ngjashme

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...