Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Priyanka Chopra flet për fillimet e karrierës në librin e saj “Unfinished”, kujton momentin kur një regjisor i kërkoi që të bënte ndërhyrje për të përsosur linjat trupore

Priyanka Chopra kujtoi një nga momentet e fillimit të karrierës, kur një regjisor sugjeroi që ajo duhet t’i nënshtrohej një operacioni plastik për të filluar një karrierë të suksesshme filmi.

Ishte viti 2000 kur 18 vjeçarja mori kurorën e “Miss World”, duke filluar menjëherë aktrimin. Dhe sipas 38 vjeçares, personi i parë me të cilin u takua këmbënguli se ajo duhet të rregullonte ‘linjat trupore’.

Menaxheri i saj i atëhershëm ishte dakord me vlerësimin.

Chopra zbuloi përvojën e saj në një autobiografi të re të titulluar “Unfinished”.

“Është normalizuar aq shumë saqë nuk del as në bisedë”, ka thënë ajo për Metro të hënën. “Unë fola për një film nga i cili u largova për shkak të mënyrës se si më foli regjisori. Ishte në fillim të karrierës time, por kurrë nuk i tregova se përse u largova”.

“Unë kurrë nuk kam pasur guximin të qëndroj për veten time, dhe në fakt e pranoj atë”, vazhdoi Chopra. “Për shkak se kam dëgjuar kaq shpesh, ‘mos u shqetëso, ti je e re në industri, nuk dëshiron të kesh një reputacion që të shkakton telashe’. Tani në anën tjetër, e di që kjo është një gjë normale që vajzat e dëgjojnë mjaft shpesh”.

“Edhe unë e pranova atë, edhe pse e konsideroja veten një vajzë të zgjuar. Mësova nga ajo me kalimin e kohës, por në atë kohë, unë isha e tmerruar. Po, unë u përballa atë atëherë, u përballa me atë si të gjithë kur ju jeni në industri patriarkale, gjë që e jona ka qenë për një kohë shumë të gjatë”.

Chopra zbuloi përvojën e saj në një autobiografi të re të titulluar “Unfinished”.

“Është normalizuar aq shumë saqë nuk del as në bisedë”, ka thënë ajo për Metro të hënën. “Unë fola për një film nga i cili u largova për shkak të mënyrës se si më foli regjisori. Ishte në fillim të karrierës time, por kurrë nuk i tregova se përse u largova”.

“Unë kurrë nuk kam pasur guximin të qëndroj për veten time, dhe në fakt e pranoj atë”, vazhdoi Chopra. “Për shkak se kam dëgjuar kaq shpesh, ‘mos u shqetëso, ti je e re në industri, nuk dëshiron të kesh një reputacion që të shkakton telashe’. Tani në anën tjetër, e di që kjo është një gjë normale që vajzat e dëgjojnë mjaft shpesh”.

“Edhe unë e pranova atë, edhe pse e konsideroja veten një vajzë të zgjuar. Mësova nga ajo me kalimin e kohës, por në atë kohë, unë isha e tmerruar. Po, unë u përballa atë atëherë, u përballa me atë si të gjithë kur ju jeni në industri patriarkale, gjë që e jona ka qenë për një kohë shumë të gjatë”.

Sipas Metro, Chopras iu kërkua së pari të ‘ngrihej dhe të rrotullohej’ për regjisorin.

“Ai më vështroi gjatë dhe fort, duke më vlerësuar, dhe pastaj më sugjeroi që të bëja një intervenim në gjoks, të rregulloja nofullën time dhe të shtoja pak më shumë në të pasmet”, shkroi Chopra në librin e saj. “Nëse do të doja të isha aktore, ai tha, do të më duhej të kisha përmasat e mia ‘të rregulluara’, dhe ai e dinte një mjek të shkëlqyeshëm në Los Angeles që mund të më dërgonte. Menaxheri im i atëhershëm shprehu marrëveshjen e tij me vlerësimin”.

Priyanka theksoi se nuk dëgjoi këshillat e regjisorit dhe përkundrazi u largua edhe nga menaxheri i atëhershëm.

Sot, aktorja me prejardhje nga India është mirënjohëse për shumë gra të cilat janë të përfshira në industrinë e artit.

Postime të ngjashme

Jehona Dreshaj lë pa fjalë teksa merr poza joshëse në fustan të kuq

D V

Enca e bën sërish, ‘ngacmon’ me pozën ku vë gjoksin në plan të parë

D V

“Chillin’ in Kosovë”, Linda Halimi publikon foto në vendlindje

D V

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

D V

Të gjithë presin ta shohin në Tokio zhytësen e bukur braziliane – Ingrid Oliveira vjen në LO pas skandalit në Rio

D V

Në profilin e Keisi Medinit këto ditë dominojnë pozat me bikini

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...