Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Probleme nga bora, prej orësh makina të bllokuara në Fushë Labinot e Lezhë, ngrin Rruga e Kombit

Reshjet e borës duket se i kanë gjetur të papërgatitura organet shtetërore.

Shumë rrugë janë bllokuar. Në Fushë Labinot në Elbasan automjetet kanë më shumë se 3 orë që janë bllokuar automjetet dhe nuk ka asnjë ndërhyrje nga autoritetet.

Udhëtarët e bllokuar kërkojnë ndërhyrje.

Ndërkohë një aksident ka ndodhur tek ura Spiten në Lezhë. Automjetet janë të bllokuara që prej orës 14:30 dhe nuk asnjë ndërhyrje nga autoritetet.

Prezencë akulli dhe bore ka edhe në gjithë gjatësinë e Rrugës së Kombit, raporton gazetari i Ora News, Isa Myzyraj, duke e bërë të vështirë qarkullimin e mjeteve.

Postime të ngjashme

Situata me zjarret në Shqipëri

D V

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...