Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Prodhuesit e automjeteve zotohen të punojnë me Bidenin për të ulur emetimin

Zhurnal Ads

Një grup i përfaqësuesve të prodhimit të makinave në SHBA të martën janë zotuar se do të punojnë me presidentin Joe Biden në përpjekjet për të zvogëluar emetimin e gazrave, raporton Reuters.

Megjithëse industria e automobilizmit mbetet e ndarë në përpjekjen për ta ndaluar Kaliforninë për të vendosur rregulla, transmeton KOHA.

Grupi, i përbërë nga General Motors Co, Volkswagen AG, Toyota Motor Corp, Ford Motor Co dhe prodhues të tjerë të mëdhenj, pas takimit të sotëm kanë se, “po shikojnë përpara që të bashkëpunojnë me administratën Biden për të çuar përpara qëllimet e përbashkëta në reduktimin e emetimeve dhe në realizimin e përfitimeve të së ardhmes elektrike”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Renault Arkana më në fund arrin në tregun evropian

admin

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

admin

Ky megajaht 500 milionë dollarësh u projektua për t’u dukur si një mjellmë

admin

Nissan shtyn Qashqain e ri për 2021-tën

admin

Elon Musk thotë se Apple refuzoi për të blerë Tesla-n, madje nuk pranuan as takim

S.B.

Tesla planifikon të eksportojë “Model 3” të Kinës në Azi dhe Evropë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...