Agjencia Zhurnal.mk

Profesori grek Hristidis: Micotakis do kërcënojë Maqedoninë me marrëveshjen e Prespës

Athinë, 1 korrik – Jorgos Hristidis professor dhe politikolog në universitetin e Selanikut mendon se favorit për zgjedhjet e ardhëshme si kryeministër është Micotakis dhe se ai do jetë shumë pragmatic në raport me marrëveshjen e Prespës që tash si lider i opozitës e kritikon me të madhe, transmeton Zhurnal.mk

“Mendoj se Micotakis do e ashpërsojë pozicionin e tij, duket se vërtetë ai jo vetëm ë do fitojë zgjedhjet por ka mundësi të bëj qeverinë pa koalicion, nga zgjedhjet europiane e kemi parë rritjen e përkrahjes ndaj partisë së tij”, ka deklaruar kështu Hristidis për mediat atje.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...