Agjencia Zhurnal.mk

Profiti i Toyotas bie për 74%, bëhet thirrje për transformim

Presidenti i gjigandit të automjeteve Toyota, Akio Toyota, ka bërë thirrje për transformim pas një rënie të profitit prej 74%, kryesisht për shkak të pandemisë.

Toyota këtë vit ka raportuar për fitim për afër 1.5 miliardë dollarë në tre-mujorin e fundit, i cili ka zbritur më shumë se 6 miliardë se që ishte vitin e kaluar, transmeton KOHA. 

“Ndikimi i COVID-19 është i gjerë, i theksueshëm dhe serioz dhe pritet që kjo të vazhdojë për një kohë”, kanë thënë nga Toyota.

Megjithatë, presidenti i Toyotas, Akio Toyota, është shprehur optimist për të ardhmen për shkak të ndryshimeve strukturore në tregun automobilistik.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...