Maqedoni

Program solemn me rastin e 71-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore të Kinës

Zhurnal Ads

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Me rastin e 71-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore të Kinës, Ambasada kineze në vendin tonë përgatiti program solemn për shënimin e festës.

Prej 27 deri më 30 shtator, ambasada kineze organizon “Kuiz për Kinën” në faqen e vet në Fejsbuk (https://www.facebook.com/chinaembassynmk/).

Sot, me fillim në orën 17:45 në RTVM1, do të emetohet filmi dokumentar “China from above – 1”.

Më 1 tetor, në orën 19:30 në RTVM1 do të ketë intervistë të ambasadorit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Xhang Xuo. Të premten, prej orës 07:00 deri në orën 24:00, në ekran të madh në shesh do të emetohen filma dokumentar për Kinën. Ditën e njejtë, në RTVM1 me fillim prej orës 17:45 do të emetohet filmi dokumentar “China from above – 2”.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Di Xhovani: Shkollat duhet të jenë të fundit që do të mbyllen, ndërsa të parat që do të hapen

T E

Anulohet seanca për “27 prillin”, Veljanovski dhe Ristovski në izolim shtëpiak

Z H

Çadikovski: Sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve duhet të procesuohen urgjentisht

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...