Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Projekt për karikaturë digjitale “BE – punë në vijim”

Shkup, 8 maj – Gete-institut Shkup dhe Osten – Galeria botërore e karikaturës Shkup e filloi projektin për karikaturë digjitale “BE – punë në vijim…”.

Projekti do të përfshijë: dy konkurse (thirrje të hapura) për karikaturat dixhitale me temën “BE” (një për karikaturistët e rinj 18-35 vjeç / një për karikaturistët e vendosur mbi 35 vjet), një diskutim në internet për “BE” dhe njëkohësisht “vizatim drejtpërdrejt” me fituesit e konkursit të themeluar karikaturist, një punëtori krijuese tre-ditore mbi procesin dhe teknikat e krijimit të karikaturave, e cila do të mbahet nga fituesi i çmimit të parë të konkursit të themeluar karikaturist, si dhe dy ekspozita në internet (një për të rinjtë / një për karikaturistët e vendosur) dhe një ekspozitë e përbashkët e karikaturave në Galerinë “Osten” në Shkup, e cila do të jetë ngjarja përfundimtare e projektit.

Galeria “Osten” kumtoi se dje është hapur Thirrja#1 (për karikaturistë të rinj).

Postime të ngjashme

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...