Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Projekte për sigurimin e vendbanimeve për romët me vlerë prej 3.2 milionë eurosh

Shkup, 3 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev, ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska, ambasadori i BE-së, Dejvid Gir deputetja Latifa Shikovska do të mbajnë fjalim sot në ngjarjen promovuese për fillimin e projekteve për sigurimin e vendbanimeve të romëve.

Projektet kanë një vlerë totale prej 3.2 milionë eurosh në kuadër të Instrumentin për ndihmën e para-anëtarësimit – IPA 2, të cilin Qeveria po zbaton me mbështetjen e Delegacionit të BE-së.

Ngjarja do të mbahet përmes aplikacionit ZOOM, ndërsa do të prezantohen edhe rezultatet e pritura nga realizimi i katër projekteve. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

Blerim Bexheti: Komuna e Sarajit çdoherë do mbështesë aktivitetet kulturore

R Zh

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...