Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Projektligji për Rimëkëmbjen në përputhje me legjislacionin e BE-së

Komisioni për Integrim Evropian ka votuar pro Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, me amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së.

Gjatë së mërkurës në Komisionin për Buxhet dhe Transfer ka kaluar ky Projektligj me propozimet e PDK-së, raporton E.O.

Propozimet e PDK-së janë: Pako për bizneset të jetë 200 milionë euro; Pagesa për punëtorët që e kanë humbur vendin e punës me nga 300 euro; Heqja e TVSh-së për lëndën e parë dhe rimbursimi i mjeteve për 10% nga Trusit për ata që kanë deri në 10 mijë euro.

Kjo parti ka kërkuar që të premten të mbahet seancë e jashtëzakonshme për këtë çështje, raporton EO.

Postime të ngjashme

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

Osmani fton ish-presidentët në takim “për respektim të memories institucionale”

S.B.

Ferat Shala do ta udhëheqë Komisionin për Ekonomi, kërkohet bashkëpunim i mirëfilltë

S.B.

Komisioneri Varhelyi uron Kurtin: Kthimi i perspektivës evropiane në një realitet kërkon vazhdimin e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...