“Prokurori alla Enver Kadri! Meqë je kaq trime, hajde ikim në gjykatë”, Ndreca dhe Vokshi vijojnë përplasjet te “Shëndetësia”, deputetja: Një person në konflikt interesi…

nga Redaksia

Vijon me debate dhe tone të larta diskutimi në komisionin hetimor parlamentar të shëndetësisë.

Kryetarja e Komisionit Albana Vokshi dhe nënkryetari Plarent Ndreca vijojnë me përplasje mes tyre, teksa demokratja i thotë se është në konflikt interesi, e ndërsa socialisti e ‘sfidon’ për të shkuar në gjykatë dhe të provojë akuzat.

Pjesë nga debati:

Ndreca: Meqë je trime kaq e madhe dhe je kaq prokurorie hajde me mua në gjykate dhe provo akuzat

Vokshi: Patjetër

Ndreca: Hajde në gjykatë t’i provojmë bashkë

Vokshi: Në vijim… një person në konflikt interesi

Ndreca: Ça do të hetosh ti? Ti je kallëzuese

Vokshi: Ju, jurist…

Ndreca: Nëse doni të vijojmë

Vokshi: Ule zërin… zoti Vasili

Ndreca: Tentativat tuaja… Ta harroni, ju tentoni t’i impononi shumicës, ta harroni. Prokurori alla Enver Kadri këtu nuk ka dhe nuk do ketë

Vokshi: Ule cik zërin, ule zërin

Ndreca: Nuk lëvizim nga këtu pa miratuar kërkesën për marrje provash.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More