Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Prokurori i Shtetit për arrestimet e zyrtarëve policorë thotë se hetimet kanë filluar që një vit

Pas arrestimit të tetë zyrtarëve policorë për kryerjen e vepra të ndryshme penale, Prokurori i Shtetit, Aleksandër Lumnezi tha se ky rast ka qenë duke u hetuar që një vit, raporton Ekonomia Online.

Tutje, Lumezi tha se nga ky aksion janë konfiskuar nëntë telefona, një veturë dhe disa dokumente.

“Sot do të ju informojmë për aksionin. Sipas urdhrave janë ndërmar masa dhe veprime që kanë rezultuar me zbardhjen e veprave penale të kryera nga zyrtarët policor. Herët a vonë të gjithë do të përballen me drejtësinë dhe nuk do të lejojmë asnjë fajtor t’i shmanget veprës penale. Ky rast është duke u hetuar që 1 vit. Këta tetë perosna janë të dyshuar për disa vepra penale. Janë konfiskuar 9 telefona një veturë dhe disa dokumente”, u shpreh ai.

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve ka arrestuar në orët e mëngjesit tetë zyrtarë policorë, me dyshimin për veprat penale “keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare”, “cenimi i së drejtës për ushtrimin e mjetit juridik”, keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “ushtrim ndikimi”dhe “falsifikim i dokumentit zyrtar.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

S.B.

Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

S.B.

Osmani takoi ambasadorin Minxhozi: Prioriteti ynë mbetet sigurimi i vaksinave për qytetarët

S.B.

Ekspertët të bindur: Kurti s’do ketë mundësi lëvizjeje, do t’i bëhet presion për dialogun

S.B.

937 pacientë të hospitalizuar për COVID-19, 45 në gjendje të rëndë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...