Kosovë

Prokurori propozon arrest shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë

Prokuroria Themelore në Pejë ka propozuar masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës dhe zyrtarëve të tjerë të kësaj komune.

Propozimi i kësaj mase u bë në seancën dëgjimore të këtij rasti që po mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë.

Të akuzuar në këtë rast përveç kryetarit të Istogut, është edhe ish-nënkryetari i kësaj komune, Lulzim Blakaj dhe zyrtari ligjor, Faton Bujupi, raporton Sinjali.

Related posts

Çfarë provokimi i bëri Serbia Kosovës një ditë para zhbllokimit të dialogut

admin

38 aksidente trafiku për 24 orë në Kosovë, një përfundon me fatalitet

admin

Rëndohet gjendja e viktimave të dhunës seksuale gjatë pandemisë

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...