Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Prokuroria i konfiskon hajdutit bitcoin në vlerë të 60 milionë eurove, por nuk po e gjen fjalëkalimin

Prokuroria gjermane ka konfiskuar mbi 50 milionë bitcoin nga një hajdut. Mirëpo, problematike po del të jetë zhbllokimi i tyre, pasi personi nuk do t’ua japë atyre fjalëkalimin.

I dënuari thuhet se e ka përfunduar dënimin duke mos pranuar të flas asgjë rreth bitcoinave, derisa policia ka dështuar ta bind për ta treguar kodin e zhbllokimit.

“Ne e pyetëm atë por ai nuk na e tha. Ndoshta nuk e di”, ka deklaruar prokurori Sebastian Murer për Reuters.

Personi ishte dënuar për më shumë se dy vjet burgim pasi kishte instaluar softuerin në mënyrë të paligjshme në kompjuterët e tjerë me qëllim të prodhimit të bitcoin.

Mashtruesi ishte dënuar me më shumë se dy vjet burg për instalimin e fshehtë të softuerit në kompjuterë të tjerë për të shfrytëzuar fuqinë e tyre për të “minuar” ose për të prodhuar bitcoin.

Postime të ngjashme

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...