Agjencia Zhurnal.mk

Prokuroria ngrit aktakuzë kundër një personi në Shkup për prodhim të lëndëve narkotike

Shkup, 27 prill, zhurnal.mk – Pas një hetimi, Prokuroria Themelore Publike në Shkup sot paraqiti aktakuzë në Gjykatën Themelore Penale në Shkup kundër një personi të akuzuar për kryerje të veprës penale #Prodhim dhe shpërndarja e paautorizuar të lëndëve narkotike, substancave psikotrope” të ndëshkuara sipas nenit 215 paragrafi 1 të Kodit Penal.

“Më 2 mars, në një stacion autobusi në lagjen “Hippodrom”, i akuzuari, një 26-vjeçar, mbante dy qese plastike me lëndë narkotike – marihuanë dhe një peshore dixhitale, e cila u konfiskua menjëherë nga policët. Më vonë, tre qese plastike dhe një kuti blu marihuanë dhe një shishe vaj hashashi u gjetën në makinën e tij të parkuar në oborrin e tij. Gjatë kontrollit të shtëpisë së të akuzuarit në fshatin Bulaçani, u konfirmuar se ai kishte prodhuar marihuanë pa autorizim, për të cilën kishte blerë pajisje dhe kishte instaluar një laborator të mbarështimit. U gjetën 69 bimë në vazo me kanabis, si dhe një kuti metalike me gjashtë pako polietileni me marihuanë”, thuhet në deklaratën e PTHP-së.

Nga atje shtojnë se duke pasur parasysh që ekzistojnë akoma rrethana që tregojnë rrezikun e arratisjes dhe mundësitë që i akuzuarit të përsërisë krimin, prokurori publik kompetent paraqiti në Gjykatë propozim të veçantë duke kërkuar që të akuzuarit t’i përcaktohet masa e paraburgimit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...