Prokuroria: Personeli mjekësor ka tentuar ta shuajë zjarrin me batanije në spitalin në Tetovë

Shkup, 10 tetor – Nga Prokuroria për “Fokus” thonë se me batanije dhe ujë, personeli mjekësor ka tentuar ta shuajë zjarrin që shpërtheu në spitalin e Tetovës.

 

Sipas informacioneve të para jozyrtare, spitali modular i Tetovës nuk ka pasur pajisje kundër zjarrit, ndërsa personeli është përpjekur ta shuajë zjarrin me atë se çfarë i ka ardhë për dore.

Më herët, prokuroria njofti se personeli mjekësor “ka tentuar të shuajë zjarrin”.

Ndryshe, në spitalin e Tetovës humbën jetën 14 pacientë nga zjarri që shpërthue para një muaji.

Related posts

Riatdhesohen luftëtarë të huaj dhe anëtarë të familjeve të tyre, shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut

R Zh

Këshilli i Evropës shpreh ngushëllime për zjarrin në Tetovë

N E

Zaev: E kemi detyrim të jemi të bashkuar në kultivimin e shoqërisë tonë të drejtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More