Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Prokuroria Themelore Publike ka ngritur propozim-akuzë kundër vëllezërve, Nefi dhe Ibro Useini

Shkup, 2 shtator, Zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike ka ngritur propozim-akuzë kundër vëllezërve, Nefi dhe Ibro Useini, për veprën penale – “Dhunë”.

Sipas Prokurorisë, ata, më 18 gusht, me marrëveshje paraprake, kanë ushtruar dhunë të rëndë ndaj një personit, e ky veprim ka shkaktuar ndjenjë pasigurie dhe frikë tek mysafirët e pranishëm në hotel.

Pranë Gjykatës Themelore të Ohrit, Prokuroria ka dorëzuar edhe propozimin për vazhdimin e masës së paraburgimit prej 8 ditëve që skadon nesër, për shkak të rrezikut për arratisje.

Paraprakisht, gjykata e Ohrit pranoi kërkesën e vëllezërve Useini që të mbrohen në liri, kundrejt kaucionit prej 15.000 eurosh, por gjykata e Apelit në Manastir e ktheu vendimin në rishqyrtim.

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...