Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Prokurorja Elisabeta Imeraj tërhiqet nga kandidimi në SPAK, zgjedh drejtimin e Tiranës

Prokurorja Elisabeta Imeraj është tërhequr nga kandidimi në SPAK, për shkak se kërkon të mbajë postin e kryeprokurores së Tiranës. Imeraj mësohet t’ia ketë përcjellë njoftimin KLP-së nëpërmjet një emaili.

Me herët, Këshilli i Lartë i Prokurorisë kishte kryer vlerësimin etik dhe profesional të prokurores dhe në mënyrë unanime votoi për ta lejuar atë të vijojë ngjitjen në karrierë. Imeraj është zgjedhur nga Keshilli i larte i prokurorise në krye të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për një mandat 3 vjeçar.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...