Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni TOP LAJM

Pronarët e kafeneve dhe restoranteve në Maqedoni kërkojnë të punojnë deri në ora 01:00

Shkup, 14 dhjetor – Gastronomët të cilët morën pjesë në mbledhjen e sotme të Komisionit për sëmundje Infektive e vlerësojnë si të nxituar rekomandimin që restorantet të mos punojnë pas orës 18. Ata shprehen të zhgënjyer pasi siç thonë, kërkesat e tyre nuk janë dëgjuar në mbledhje.

Ata kërkojnë që gjatë festave të Vitit të Ri të punojnë deri në orën 1 pas mesnate. Në rast se Qeveria miraton rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive, gastronomet kërkojnë kompensim shtesë financiar nga shteti.

“Ne kërkuam që, nëse kthehet orari i punës që ishte i vlefshëm para tetorit, të lejohej që festat e Vitit të Ri të festoheshin deri në orën një pas mesnate. Ta përcjellim me dinjitet vitin e vjetër”, u shpreh Zdravko Josifovski, Oda e Pavarur e Gastronomëve.

Postime të ngjashme

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...