Pronari i ri “ngatërroi këmbën”, makinën e blerë nga salloni e nxori përmes dritares – nga kati i parë!

Dorëzimi i një makine të re u shndërrua në një makth për pronarin e saj të ri kur ai u përplas me veturën e tij ndërsa pranonte dorëzimin.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti kishte ndodhur në një sallon në Alkapuri në Indi.

Pamjet e regjistruara të kamerave tregojnë makinën që pret të zbresë në një devijim hidraulik në katin përdhes.

Por sipas sallës së ekspozitës, kur shitësi po shpjegonte tiparet e makinës që qëndronte pranë derës së shoferit, pronari tha se kishte ndryshuar levën e ingranazhit në modalitetin e drejtimit dhe shtypi gazin.

Ai nuk mund të kontrollonte makinën, e cila më pas “zbriti” nga dritarja e sallonin që gjendej në katin e parë dhe u përmbys, duke dëmtuar një makinë tjetër dhe biçikleta në rrugën kryesore.

Pronari i makinës dhe personi tjetër që qëndronte jashtë ekspozitës u plagosën dhe u dërguan me urgjencë në një spital aty pranë..

Related posts

Renault 5 Turbo i restauruar dhe modifikuar do të mbërrijë së shpejti

D V

Një gjë është e qartë: Makinat fluturuese do të jenë tepër të shtrenjta

D V

Mercedes-Benz AMG CLK GTR do të dalë në ankand, çmimi pritet të jetë deri në 10 milionë dollarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com