Agjencia Zhurnal.mk

Propozim-ligji për protesta, Zaev: Dëgjuam qytetarët

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për Buxhetin e vitit 2020 komentoi edhe tërheqjen e ndryshimeve në propozim-ligjin për tubime publike. Ai tha ky vendim është marrë pas reagimeve të shumta nga publiku dhe se në të ardhmen në bazë të praktikave ndërkombëtare do të kërkohet zgjidhje më e mirë.

“Dëgjuam reagimet e qytetarëve, dhe menjëherë kemi reaguar, kjo është karakteristikë e kësaj qeverie. Do ti dëgjojmë dhe do të shohim praktikat ndërkombëtare, do të shohim se si e bëjnë këtë demokratët.Kam luftuar së bashku me një numër të madh të qytetarëve për liri dhe demokraci. Liria dhe demokracia është përfitimi kryesor i kësaj shoqërie, nuk tërhiqemi nga kjo”-tha mes tjerash kryeministri Zaev.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...