Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Propozimi më i ri: Të sëmurit kronik të kthehen në punë, femrat në pushim të lindjes deri më 31 dhjetor

Shkup, 7 shtator – Zhurnal.mk – Mëngjesin e sotëm, Komisioni për Sëmundje Infektive, ka sjellë propozim vendim që personat me sëmundje kronike të kthehen në punë, përpos për personat të cilët kanë raport nga specialisti për përkeqësim të gjendjes shëndetësore, respektivisht sëmundjes, informon Zhurnal.

Për punonjëset të cilat janë në pushim të lindjes, pushimi do të vazhdojë deri në fund të vitit, gjegjësisht deri më 31.12.2020. Gjithashtu vazhdon edhe pushimi për gratë shtatzëne.

Për prindërit me fëmijë deri në 10 vjeç, do të vensoet në mbledhjen e ardhshme të Komisionit.

Propozim vendimi do të dorëzohet në Qeveri.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...