Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Propozimi që e diela të jetë ditë jo pune, javën e ardhshme në seancë të Qeverisë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor, zhurnal.mk – Propozimi që dita e diel të shpallet ditë jo pune, sipas zëdhënësit të Qeverisë Muhamet Hoxha, javën që vjen pritet të gjendet për shqyrtim në seancë qeveritare.

“Ministria për Punë dhe Politikë Sociale (MPPS) është e angazhuar që të parashtroj propozim deri tek qeveria, por siç jeni të informuar ky dikaster është në konsultime me sektorin privat, me odat ekonomike dhe me ministritë tjera, presim që këto konsultime të përfundojnë për një kohë të shpejtë dhe propozimi që dita e diel të jetë ditë jo pune të gjendet në seancë të qeverisë dhe presim që kjotë ndodh javën që vjen”, deklaroi zëdhënësi i qeverisë, Muhamet Hoxha.

Më herët ministrja për Punë dhe Politikë Sociale Jagoda Shahpaska, kërkoi nga të gjithë ministrat që ta mbështesin këtë propozim dhe të japin propozimet e tyre.

Ajo tha se është përgatitur draft-versioni, por nuk dha detaje për opinionin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rreth 30 vila në fshatin Tërpejca duhet të prishen

T E

E fundit, Hfz. Shaqir Fetahu zgjidhet kryetar i BFI-së

E.E.

70 milionë euro për të shpëtuar vendet e punës

admin

Komuna e Sarajit me vendim për largimin e kamp-shtëpizave, pronarët kundërshtojnë

T E

“Ligji për sigurim pensional”, gratë me të drejtë pensionimi 2 vjet më herët

D J

Edhe nëse mbërin vaksina, maskat, distanca dhe protokoltet do t’i kemi prezente edhe për 2 vite

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...