Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Protesta e maturantëve në Fier, drejtoresha e Arsimit iu bën moral: Këto janë brezat që ne po edukojmë?

Maturantët fierakë janë grumbulluar këtë të hënë sërish pranë zyrave të Drejtorisë Vendore të Arsimit parauniversitar, duke kërkuar rishikimin e provimit të matematikës, ndërsa kanë theksuar se nëse nuk merren masa do të bojkotonin edhe provimin me zgjedhje.

Në tentativë për të marrë një përgjigje, ata kanë debatuar edhe me drejtoren e DRAP Fier, Brunilda Dhamo. Ky është debati para se maturantët të mbyllnin protestën nisur nga përgjigjja e marrë.

Drejtoresha: Ky është arsimi që ne po rrisim dhe po edukojmë. Kështu do i zgjidhim gjërat? Ju lutem, çfarë po përfaqësoni? Me këtë lloj forme? E keni dëgjuar deklaratën e ministres? Kërkesa juaj është marrë në konsideratë. Hapeni dhe dëgjojeni, nuk janë këta brezat që po edukojmë. Nuk përfaqësoheni denjësisht me veprimet që bëni”.

Maturantët: Kemi që të shtunën, po prisnin përfaqësuesit dhe nuk dolët. Na thoshte dhe 2 minuta sekretarja se është në takim. I bie të bëjmë ne zhurmë që ju të dilni.

Drejtoresha: Ç’domethënë kjo, me këto lloj zhurme, me këtë forme. Këto janë brezat që ne po edukojmë?

Maturantët: Jo brezat që ju po edukoni po prisnin jashtë për një deklaratë, por ju nuk dolët. Përfaqësuesit tanë po prisnin. Kemi dy orë.

Drejtoresha: Përfaqësuesit tuaj i pres unë në zyrë.

Postime të ngjashme

Grusht me truprojat në Sarandë, arrestohet një person, nën hetim turistët nga Anglia e Kosova

D V

Gërdeci, Gjykata rrëzon kërkesën për rihapjen e gjykimit ndaj Mediut

D V

Meta vlerëson dy veprimtarë dhe heronj të Luftës Çlirimtare të Kosovës

D V

Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

D V

Shqipëria e treta në Evropë për aplikimet për azil të fëmijëve, më e preferuara Franca

D V

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...