Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Protesta kundër dhunës policore në Paris, përdoret gazi lotsjellës

Zhurnal Ads

Mijëra persona dolën për të protestuar në rrugët e kryeqytetit francez kundër dhunës së policisë, e cila u shfaq disa ditë më parë përmes një video, ku disa oficerë dhunuan një producent muzikor pasi nuk mbante maskë.

Protesta nisi e qetë për t’u tensionuar më vonë, pasi disa nga protestuesit u përplasën me policinë. Protestuesit përdorën sende të forta ndërsa policia iu kundërpërgjigj me gaz lotsjellës.

Për videon e dhunës reagoi dhe presidenti Macron, ndërsa oficerët e përfshirë në ngjarje u pezulluan nga detyra deri në përfundim të hetimeve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shkon mbi 323 mijë numri i të vdekurve nga Covid-19 në SHBA

T E

Biden, Pence do të vaksinohen për koronavirusin brenda disa ditësh

S.B.

Hidhen poshtë pretendimet e Trumpit për numrin e viktimave nga COVID-19

S.B.

Suedi, mbreti Carl XVI Gustaf: Dështuam përballë Covid-19

S.B.

Sen. McConnell kundërshton miratimin e pagesës prej 2 mijë dollarësh

S.B.

Austri: Skandal me tenderët, 8 vjet burg për ish ministrin e financave

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...