Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

PROTESTA MONSTRA / Qeveria dënon ashpër sulmet ndaj gazetarëve

Shkup, 27 shkurt – Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut i dënon ashpër sulmet ndaj gazetarëve që ndodhën gjatë protestave pas vendimeve gjyqësore në rastin “Monstra”.

Në shoqëri demokratike, theksohet në kumtesën e sotme nga pres-shërbimi qeveritar,secili ka të drejtë të shpreh pakënaqësi, por incidentet e dhunshme janë të papranueshme dhe të palejueshme.

“Duke u nisur nga qëndrimi i vet i qartë për zero tolerancë për incidente të tilla, Qeveria tregon se çdo sulm ndaj përfaqësuesve mediatikë, në mënyrë fizike ose verbale, do të dënohet dhe sanksionohet ashpër dhe se të gjitha institucionet në vend, si dhe prokuroria dhe gjykatat, duhet të veprojnë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe profesionalisht për çdo sulm apo kërcënim ndaj punonjësve të medias”, qëndron në kumtesën e Qeverisë, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...