Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Protesta në Berlin kundër masave anti-Covid, të lënduar e të arrestuar

Zhurnal Ads

Rreth 2 mijë persona kanë zbritur në shesh në Berlin për të protestuar kundër masave anti-Covid të vendosura nga qeveria gjermane.

Sipas të dhënave nga policia, gjatë manifestimit nuk janë respektuar aspak rregullat e distancimit social dhe të përdorimit të maskave.

Në proteste ka oasur moment tensioni dhe përplasje me policinë,

Shumë persona janë ndaluar ndërsa ka pasur edhe disa të plagosur.

Manifestime të tilla ka pasur gjatë fundjaves edhe në Itali, Spanjë dhe Irlandë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zgjedhjet në SHBA: A do ta respektojë Trumpi traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen?

Z H

Kina partneri i parë tregtar i BE-së në vitin 2020

Z H

​Sllovakia bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në ambiente të jashtme

admin

Papunësia rrezik kryesor global për drejtuesit e biznesit

admin

Italia zyrtarisht në luftë kundër Covid-19, tampone të shpejta në çdo farmaci

T E

Dhjetra të arrestuar në marshimin kundër Lukashenkos në Bjellorusi

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...