Protesta në Tetovë për djegien e spitalit COVID: Drejtësi, përgjegjësi dhe dorëheqje e qeverisë

Tetovë, 17 shtator – Qytetarët janë ngritur sërish në protestë në qytetin e Tetovës për djegien e spitalit Covid që i mori jetën 14 pacientëve.

Disa prej qytetarëve kërkojnë dorëheqjen e qeverisë Zaev kurse disa të tjeë akuzojnë drejtësinë si të korruptuar.

Ende nuk kanë dalë rezultatet e hetimit për zjarrin në spital, por pas ngjarjes menjëherë dhanë dorëheqjen drejtori dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Opozita ka ngulmuar fort në dorëheqjen e kryeministrit Zaev, por ky i fundit nuk e konsideron pa dalë ende rezultatet e hetimeve.

Related posts

Ziadin Sela: Ligji për shtetësi do të miratohet, realizohet edhe një e drejtë e mohuar e shqiptarëve

R Zh

Shahpaska: Janë vaksinuar rreth 65 për qind e të punësuarve në kopshte

Z H

Pavllova: Fillimisht të analizohen leksionet e mësuara, pastaj të planifikohen investimet

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More