Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Protesta të dhunshme në Shkodër, sulmohet selia e Partisë Socialiste

Qytetarë të Shkodrës janë mbledhur këtë të shtunë në një protestë si reagim ndaj vrasjes së të riut Klodian Rasha nga një efektiv policie pak ditë më parë.

Fillimisht ata kanë marshuar në rrugët e qytetit me thirrjet “Rama ik” dhe duke mbajtur në duar pankarta me mbishkrimet: “Ma në fund kena ba shtet, ditën të puth, natën të vret”; “Policia e Lleshit ta fut plumb mas veshit”; “Edvini e do popullin e vet, prandaj e vjedh, prandaj e vret”.

Por sipas raportimeve të para, në vijim protestuesit kanë hedhur gurë dhe sende të forta drejt godinës së Partisë Socialiste, duke thyer xhamat e dyerve të saj.

Kujtojmë se prej të enjtes, protesta kanë nisur në disa qytete të vendit, shoqëruar edhe me dhunë e përplasje me policinë.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Ftesa për Bashën nuk ishte për bashkëqeverisje

N E

Edi Rama: “Nëse nuk arrijmë që të sigurojmë shumicën e nevojshme për të qeverisur të vetëm, largohem nga politika”

N E

Lulzim Basha: Ngjarja e Elbasanit nuk do të ndodhte sikur të funksiononin institucionet

N E

Richard Grenell: Nuk kam dëgjuar që dikush në BE apo në SHBA i ka dhënë kredibilitet këtij dokumenti

R Zh

KQZ: Gjithçka është gati për zgjedhjet e 25 prillit

N E

OSBE reagon për rastin e Elbasanit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...