Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Protestat kundër “Monstrës”, Spasovski: Do të ketë dënime

Shkup, 1 shkurt – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski deklaroi se nuk ka asnjë ngjarje në të cilën policia nuk ka vepruar dhe nuk shqiptuar masa për çdo grupim.

Spasovski shtoi se të premten, në protestën e organizuar për rastin “Monstra”, protestuesit nuk kanë respektuar masat për grupim dhe mosmbajtje të maskës.

“Me detaje do t’ju njoftojmë nesër ose pasnesër në bazë të asaj që kemi punuar me Repartin për krim të dhunshëm dhe Prokurorinë Publike”, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...