Protestë për rastin “Monstra”, kërkohet hetim ndërkombëtar dhe monitorim nga BE

Shkup, 8 shtator – Nga sheshi Skënderbeu e deri para zyrave të Bashkimit Evropian u protestua për rastin “Monstra” dhe rastet tjera gjyqësore. Bedri Hajdari nga Këshilli Organizativ tha se protesta është simbolike me numër të vogël të protesuesve me qëllim mbrojtje nga Covid-19, transmeton TV21.

 

Kërkojnë rigjykimin e lëndës “Monstra” dhe hetim ndërkombëtarë të rastit. Të bëhën ekspertiza të reja mbi rastin sepse sic thonë të parat ishin falsifikuar nga pushteti i atëhershëm.

Related posts

Të enjten spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

Z H

Prokurori publik Joveski në Simpozium ndërkombëtar në Ankara

Z H

Moti sot, temperatura deri në 35 gradë Celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com