Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Protestohet për shuarjen e divizionit të të pagjeturve në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Prishtinë, 20 nëntor, Zhurnal-ks – Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) dhe Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës po kundërshtojnë Rregullimin e Brendshëm të Organizimit dhe Sistematizimit që parasheh shuarjen e divizionin i cili është marrë me personat e pagjetur së bashku me dy sektorët, atë për identifikim dhe sektori për marrëdhënie me familjarët e personave të zhdukur.

Rreth kësaj çështje dy sindikatat mbajtën protestë ku paraqitën shqetësimet e tyre. Në emër të sindikatës së Shërbyesve Civil brenda Instituti të Mjekësisë Ligjore foli Arben Emini, raporton KP.

Emini i cili tha se qëllimi i mbajtjes së protestës është shkelja e procedurave gjatë procesit të miratimit të Rregullores së Brendshme të Organizimit dhe Sistematizimit foli edhe për shuarjen e divizionit për të pagjeturit.

Postime të ngjashme

Miftaraj ia numëron pozitat kryesuesit të ri të Këshillit Gjyqësor

Dafina Vidishiqi

Ministrja britanike pas takimit me Lajçak: Do të punojmë për të siguruar një marrëveshje gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

Sondazhi nga Pyper: Mbi 65% e qytetarëve mendojnë se propozimi për shkarkimin e Bordit të RTK-së ishte i nevojshëm

Dafina Vidishiqi

Musliu: Tash e tre muaj mungon insulina në Kosovë, MSh të marrë veprime konkrete

Dafina Vidishiqi

Çitaku: Thaçi më propozoi që ta zëvendësoj në postin e presidentit

Dafina Vidishiqi

BIK këtë vit vazhdon traditën e therjes së kurbanit, çmimi do të jetë 120 euro

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...