Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

PS mbledh sot Asamblenë, në horizont ndryshimet në qeveri

Për 197 ditë përpara zgjedhjeve Partia Socialiste mbledh këtë të premte Asamblenë Kombëtare.

Mbledhja, pritet të nisë me fjalën e kryeministrit Edi Rama, për të vijuar me propozimin dhe zgjedhjen e organeve drejtuese të partisë.

Në këtë Asamble e cila do te mbahet tek Amfiteatri i Liqenit Artificial në orën 15:30, pritet që të përcaktohen dhe rregullat e fushatës së pagëzuar “Zgjidh deputetin tënd” një nisëm që sipas selisë rozë do t’i japë më shumë zë antarësisë për përzgjedhjen e kandidatëve për deputet.

Por një pikë që edhe pse nuk është në rendin e ditës, mund të artikulohet me shumë gjasa nga vet Rama, është vlerësimi i performancës së ministrave.

Të shumtë kanë qenë zërat për ndryshime në Qeveri, që këtë të premte, ndërsa nuk përjashtohet as mundësia që ndryshimet të ndodhin pas vlerësimit nga strukturat të punës së ministrave dhe deputetëve./VP

Postime të ngjashme

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 50.000 vaksina AstraZeneka

N E

Avioni i parë ulet në Kukës

N E

Shqipëria 138 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Presidenca reagon pas deklaratës së Vuçiq: “Se kukull e kujt është Rama kjo dihet”

N E

Çekia dëbon 18 diplomatë rusë, të përfshirë në spiunazh e sabotime. Alarm në të gjithë Europën

R Zh

Të infektuarit me Kovid-19 nuk do të mund të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...