Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PSD kërkon dorëheqjen e ministrit Vitia

Partia Social Demokrate përmes akcionit para Ministrisë së Drejtësisë kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit së shëndetësisë, Arben Vitia, meqenëse sipas tyre kjo qeveri nuk ka blerë asnjë vaksinë për koronavirus.

Partia Social Demokrate ka zhvilluar një aksion para Ministrisë së Drejtësisë.

Nol Nushi nga kjo parti ka thënë se Qeveria e Kosovës ka blerë vaksina zero për vaksinimin e qytetarëve.

Ata kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit Vitia, duke thënë se puna e tij në Ministri është baraz me zero.

“Qeveria Kurti ka blerë zero vaksina, këto që i kemi i kemi marrë si ndihma. Ne ia kemi sjellë ministrit vitia dozën e vaksinën së dorëheqjes të cilën duhet ta marrë sa më parë. Tempoja e vaksinimit është shumë e ulët. Te salla 1 tetori ishte një kaos total dhe keqmenaxhim total i këtij procesi. Mbrëmë e panë që shtruan iftar presidentja dhe Kurti dhe shkelën masat që i kanë vendos vet”, u shpreh ai.

Postime të ngjashme

Zgjedhjet në PDK: Djali i Xhavit Halitit shpërndan një foto të Gent Cakajt

Dafina Vidishiqi

Kurti: Këtu bënin plane për çlirim – Zahiri, Ilir Konushevci, Hakif Zejnullahu e shumë të tjerë

Dafina Vidishiqi

Vetëvendosje ende e pavendosur për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Hoxhaj: Nuk lutemi që të mos kandidojë Bekim Jashari, Sami Lushtaku i fiton zgjedhjet pa balotazh në Skenderaj

Dafina Vidishiqi

Milaim Zeka: 3 korriku, dita kur duhet mu kthjellë PDK-ja

Dafina Vidishiqi

Kush janë emrat që mund të marrin drejtimin e PDK-së në Konventën e 3 korrikut?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...