Pse Bekim Sali iku nga debati televiziv me Visar Ganiu-n?

Shkup, 9 tetor – Në mungesë të argumenteve për të dhënë përgjigje mbi uzurpimin e pronave publike nga bartësi i listës së këshilltarëve të koalicionit të tij, Alternativa-ASH-VMRO-DPMNE, Bekim Sali kandidati për Çairin e i këtij koalicioni ka filluar ti ik edhe debateve televizive.

 

Por, jo vetëm për uzurpimin e pronave publike edhe për çështje tjera programore për të cilat Bekim Sali i ofron si zgjidhje, a komuna e Çairit ka vite qe i zbaton.

Bekim Sali për tu ik këtyre përgjigjeve para opinionit, nuk është paraqitur në debatim e radhës që ditën e djeshme organizoi televizioni nacional KLAN. Në këtë debat morrën pjesë kandidatët nga partia BESA dhe PDSH por mungoi kandidati i Alternativës/Alenacës dhe VMRO-së Bekim Sali.

Opinioni kishte reagime të shumta për ikjen nga ballafaqimi me argumentet, pasi që ditë më parë ai iki nga kafja miqësore ku 3 kandidatët tjerë të organizuar nga TV21 realizuan një takim miqësor në çarshi të vjetër.

Related posts

Mickoski: Populli është gjithnjë e më i varfër, jeton me 150 denarë në ditë

D V

Fotolajm/ Diaspora e Austrisë përgatitet për të marrë pjesë në zgjedhjet e 17 tetorit

D V

Menduh Thaçi nga Tetova: Me fitoren e PDSH-së shumë gjëra do të ndryshojnë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More