Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Pse butoni “Like” në Facebook është bërë rozë te disa përdorues në SHBA?

Këtë javë, disa përdorues të SHBA-së raportuan se butoni i tyre “Like” kishte ndryshuar nga ngjyra e tij e zakonshme.

Shërbimi në internet i rrjeteve sociale dhe rrjeteve sociale nuk ka thënë publikisht pse, por Newsweek konfirmoi që Facebook ndryshoi butonin për Ditën e Nënës.

Butoni i ngjashëm ndryshoi për disa përdorues, duke vërejtur se rrethi i zakonshëm blu me një gisht të bardhë në mes ndryshoi në një lule me petale rozë, dhe gishti i madh i bardhë në qendër të saj.

Ndryshimi është i dukshëm vetëm në SHBA sepse kjo datë festohet në një datë tjetër në vendet e tjera, tha Newsweek.

Sidoqoftë, shumë njerëz kanë komentuar se Facebook tek ata ende nuk e ka shfaqur butonin e ri.

Postime të ngjashme

Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte CEO të Apple, pretendon libri i ri

D V

Elon Musk zbulon se sa Bitcoin posedon Tesla

D V

BE-ja e ka gjobitur me 746 milionë euro Amazonin

D V

Nëse ende nuk po ju funksionon Snapchat, kështu mund ta rregulloni vetë

D V

EA Sports ka publikuar një trailer të lojës për FIFA 22

D V

Huawei HarmonyOS ka më shumë se 40 milionë përdorues në tregun global

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...