Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Pse është e rëndësishme të mos humbasësh Trajtimin Klasik Kozmetik??!!

Pastrimi është hap fundamental për shëndetin e  lëkurës sonë. Vetëm lëkurë e pastruar mirë është RRUGË E HAPUR për përbërësit aktiv nga serumet dhe kremrat të arrijnë deri te shtresat e thella të lëkurës dhe ta tregojnë efektin e saj të vërtetë.

Pastrimi i thellë i lëkurës me Trajtim Klasik Kozmetik ndihmon në mirëmbajtjen dhe rregullimin e sebumit, mënjanim i papastërtive të akumuluara gjatë ditës, si dhe të gjitha bakteret që janë shkas për akne dhe papërsosmëritë tjera, zvogëlim i poreve, ndriçim i tonit, duke marrë një pamje të freskët dhe të butë në lëkurën e fytyrës.

Trajtimi Klasik Kozmetik në Derma Bella përfshinë më tepër veprime për pastrim komplet dhe të thellë, si dhe trajtim i lëkurës me avull, me qëllim të hapen poret, pastrim me dorë i poreve, piling ilatalianik me luspa bademi, për mënjanimin e qelizave të vdekura të lëkurës, aplikimi i serumit, maska sipas tipit të lëkurës dhe masazh të fytyrës.

Pas trajtimit nuk ka asnjë skuqje ose iritim, lëkura është e qetë, e ndriçuar dhe me shkëlqim. Trajtimi Klasik Kozmetik është trajtim esencial për higjienë të lëkurës dhe rekomandohet njëherë në muaj.

Në Derma Bella, trajtimin e punojnë kozmeticientë profesionistë me përvojë shumë vjeçare nën mbikëqyrjen e mjekut.

Pastrimi llogaritet i mirë, nëse mënjanohen papastërtitë, por pa u ndryshuar balansi hidrolipid i lëkurës! Pas pastrimit, lëkura do të jetë e përkujdesur dhe e butë pa u ndjerë thatësi dhe iritim – skuqje.

Ruajeni shëndetin e lëkurës Suaj, ajo është barriera e parë për mbrojtje nga mikroorganizmat!

Në kushte shtëpiake është e rëndësishme përkujdesja e përditshme dhe pastruesit që përdoren.

Lëkura e thatë dhe normale – pastrohet me Qumësht për pastrim dhe pastaj tonifikohet – hidratohet me Tonik për pastrim.

Lëkura e yndyrshme dhe e kombinuar – pastrohet me Shkumë për larje me pH fiziologjike (pastron, largon yndyrat, ndërsa nuk ndryshon aciditetin fiziologjik të lëkurës) ose Ujë micellar.

Зошто е важно да не пропуштате Класичен Козметолошки Третман ??!!Чистењето е фундаментален чекор за здравјето на нашата…

Posted by Derma Bella on Monday, February 22, 2021

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...