Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Pse është kaq e vështirë ta fikësh Play Station 5?

Zhurnal Ads

Përdoruesit e PS5 kanë hasur në një problem interesant, sepse ata askund nuk e kanë vërejtur se konsola e re ka ndonjë buton për tu fikur.

Në tastierat e fundit, ka qenë shumë e lehtë të mbyllësh pajisjen vetëm me kontrolluesin. Thjesht shtypej dhe mbahej butoni PS dhe konzola juaj do të fikej me lehtësi, shkruan The Verge.

Kjo është e vërtetë për PlayStation 4, Xbox One dhe Nintendo Switch. Duhen vetëm disa sekonda, dhe ajo do të ndalej, transmeton Telegrafi.

Por fikja e PS5 është një proces i rëndë pa nevojë. Në vend të kësaj, kur shtypni dhe mbani butonin PS, ju hyni në menunë kryesore të PS5 ku më paraqiten mundësi si zgjedhja e një loje tjetër për të luajtur, kontrolli i PlayStation, ose hapja e një aplikacioni mediatik.

Në vend të kësaj, Sony ka ‘varrosur’ mundësinë për të çaktivizuar konsolën në butoni PS.

Por nëse shihni më shumë në menunë PS5, ju mund ta gjeni mundësinë për ta fikur atë.

Çaktivizimi i PS5 është vetëm një nga shumë problemet e tjera zhgënjyese që ka zhgënjyer shumë përdorues.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Firefox përgatitet për një ridizajnim këtë vit

S.B.

Po presni me padurim Call of Duty: Black Ops Cold War? Lironi 250GB në disk

S.B.

Kini kujdes se çfarë thoni, edhe fshesat elektrike mund t’ju përgjojnë

S.B.

“LG” dhe “Magna” me një kompani të përbashkët miliarda dollarëshe

S.B.

Bota moderne mund të trazohet nga Dielli

admin

Temperaturat e larta nuk janë të favorshme për telefonin tuaj, mbajeni larg nga mbinxehja

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...