Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Pse Mbretëresha vesh pesë lulekuqe në Ditën e Përkujtimit ndërsa Kate Middleton zgjedh tre

Për të shënuar Përkujtimin të Dielën, Mbretëresha mbante pesë lulekuqe për t’i bërë nderimet e saj forcave të armatosura.

Familja Mbretërore bashkoi forcat sot për të nderuar burrat dhe gratë që dhanë jetën e tyre duke mbrojtur vendin e tyre.

Madhështia e saj kishte veshur një zbukurim nga diamanti nën lulekuqet e saj të kuqe ndërsa i bëri nderimet e saj në ceremoninë e ‘Cenotafit’ këtë mëngjes.

Edhe pse Pallati nuk e ka konfirmuar kurrë pse Mbretëresha zgjedh pesë lulekuqe, besohet gjerësisht se secila përfaqëson një shërbim në luftë – Ushtria, Marina, RAF, Mbrojtja Civile dhe gratë.

Në të kaluarën, Madhëria e saj më parë do të kishte vetëm tre lulekuqe dhe lëvizja e saj në pesë mund të pasqyrojë pozicionin e saj si kryetare e Familjes Mbretërore.

Në të kundërt, Kate Middleton mbante tre lulekuqe si një shenjë respekti për Forcat e Armatosura.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...