Pse nuk duhet ta varni kurrë peshqirin e kuzhinës në derën e furrës

Më e mira që mund të bëni është të keni një varëse pranë furrës vetëm për peshqirin.

 

Shumë amvisa për vite me radhë zgjedhin të varin peshqirin e kuzhinës në derën e furrës, pasi ai është menjëherë i disponueshëm sa herë që ata kanë nevojë për të.

Por, kjo nuk do të thotë se është e drejtë.

Dera e furrës është vendi më i keq në kuzhinë për të varur peshqirin.

Kjo pasi doreza e derës së furrës është e mbushur plot me mikrobe dhe mbetje ushqimore.

Po ashtu, është pjesa e kuzhinës që shumë anëtarë të familjes ndoshta e prekin disa herë gjatë ditës.

Më e mira që mund të bëni është të keni një varëse pranë furrës vetëm për peshqirin

Related posts

Horoskopi për ditën e martë, 6 korrik 2021

R Zh

Na thoni buzëkuqin tuaj të preferuar dhe ne do ju themi kuptimin që fshihet pas tij!

D V

Këto shenja horoskopi meritojnë një shans të dytë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com