Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pse VMRO uroi 22 Nëntorin me vonesë?

Shkup, 22 nëntor – VMRO sot ka bërë gafën më të madhe të historisë së saj pasiqë kishin haruar me apo pa dashje të urojn etnitetin shqiptarë për 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit shqip, festë shtetërore e cila ishte shpallur pikërisht derisa ishin në pushtet ato bashkë me PDSH-në.

Sipas informacioneve, urimi i VMRO-së ka ardhur pas orës 17 në momentin që kanë mbaruar të gjitha eventet me rastin e shënimit të kësaj dite.

Akoma më tragjike është se harojnë të urojnë festat e shqiptarëve në momentin kur dëshira më e madhe e tyre është të bëjnë koalicion me parti shqiptare.

Postime të ngjashme

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

“Ndërpreja e lëshimit të dokumenteve personale është shkelje e të drejtës së qytetarit”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...