Kosovë

Pse Zvicra largoi Kosovën nga lista me rrezik, ndërsa Gjermania jo?

Zhurnal Ads

Arsyet se pse Zvicra largoi Kosovën nga lista me rrezik në raport me politikat e shtetit gjerman, janë esenciale dhe ka dallushmëri në kritere, transmeton albinfo.ch.

Mes Zvicrës dhe Gjermanisë ka një dallim. Si vende me rrezikshmëri të lartë në Zvicër, konsiderohen secili vend që ka një nivel infektimi prej 60 personave e më lartë në 100 mijë banorë, shkruan albinfo.ch.

Nga ana tjetër Gjermania në politikat e Covid-19, konsideron se vendet me rrezikshmëri të lartë, janë ato vende nga 50 persona të infektuar e më lartë në 100 mijë banorë.

Andaj, sipas autoriteteve gjermane, Kosova ende nuk e ka numrin e duhur për të hequr nga lista dhe se ende konsiderohet si vend me rrezik të lartë, pasi që në Kosovë thuhet se numri mesatar në 100 mijë banorë është ende 52 persona.

Postime të ngjashme

Vrau gruan në makinë, dënohet me burg përjetë shqiptari. Zbulohet motivi i krimit të rëndë

admin

Kosovë, shkon në mbi 13 mijë numri i të shëruarve nga COVID-19

S.B.

Holliday: Në Kizhevak janë mbetjet mortore të 7 deri në 20 personave

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...