PSG i mbyll derën sulmuesit Mohamed Salah

Klubi francez, Paris Saint-Germain thuhet se ka heq dorë nga mundësia e nënshkrimit të sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah.

Sipas mediumit të njohur ESPN, përfaqësuesi i Egjiptit ishte një objektiv kryesor për PSG gjatë verës së fundit.

Sidoqoftë, ardhja e Lionel Messit nga Barcelona në ditët e fundit të e ka parë PSG-në të ndryshojë strategjinë e transferimeve.

Ky transferimi thuhet se ka bërë që PSG të heqë dorë nga ndjekja e Salahut dhe tani ata i kanë mbyllur derën përpjekjes për transferimin e sulmuesit të Reds në të ardhmen e afërt.

Salah ka më pak se dy vjet për të përfunduar marrëveshjen e tij aktuale me Liverpool, e cila vlen deri në veren e vitit 2013.

Ndryshe, Salah e ka nisur sezonin në mënyrë të përkryer duke shënuar 8 gola dhe 2 asistime në tetë ndëeshje në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Çmimi i egjiptianit në treg vlerësohet të jetë 100 milionë euro. 

Related posts

Lirim Kastrati: I lumtur me fitoren, ndaj Greqisë për tri pikë pasi kthehet edhe Milot Rashica

D V

Përplasja e ashpër e Ibrahimovicit me Leivan – asnjë lojtar i Lazios nuk ‘guxoi’ të ballafaqohej me suedezin

D V

Maldini qetëson tifozët: Giroud te Milani e kryer, Kessie qëndron me ne

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More