Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

“PUBG Mobile” arrin në një miliard shkarkime

Videoloja e famshme “PUBG Mobile” ka arritur një tjetër shifër historike, me një miliard shkarkime në gjithë botën, ka njoftuar kompania “Tencent”.

Edhe pse numri nuk e përfshin Kinën, ai shënon prezencë të madhe të videolojës në botë.

“PUBG Mobile” është konsideruar gjatë si një nga lojërat më të famshme në planet, që kur u lansua më 2018. Në vitin 2019, ajo u bë videoloja me më së shumti fitime.

Krahas këtij njoftimi, kompania bëri të ditur edhe partneritetin me “Godzilla vs. Kong”.

Postime të ngjashme

Kosova përfshihet ne hartat 3D të punuara nga ‘HERE Technologies’

D V

‘IESF’ mirëpret Kosovën, Francën, Greqinë dhe Spanjën si anëtarët më të rinj në familjen e Esports

D V

Huawei ka prezantuar telefonat inteligjentë P50 dhe P50 Pro me kamerat më të mira në botë

D V

Këta janë Google Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro

D V

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...