Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendimin me të cilin kemi ulje të shitjes me pakicë të çmimeve të derivative të naftës në përqindje prej 0,28 % në lidhje me vendimin е datës 21.12.2020.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës EUROSUPER BS95 dhe EUROSUPER BS98 edhe çmimet
e shitjes me pakicë të EURODIZEL BS (D-E V), domethënë ato mbeten në nivelin të njejtë.

Çmimet e shitjes me pakicë Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri ( EL-1) ulet për 0,50 denarë/litër.

Ulje për 0,136 % kemi edhe te çmimi i shitjes me pakicë i Mazutit М-1 SU.

Nga data 29.12.2020, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzinë për motorë EUROSUPER BS95 – 60,50 (denarë/litër)
Benzinë për motorë EUROSUPER BS98 – 62,50 (denarë/litër)
Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) – 53,00 (denarë/litër)
Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) – 52,50 (denarë/litër)
Mazut М-1 SU 28,701 (denarë/kilogram)

Në periudhën e kaluar shtatëditore të gjitha çmimet referente në bursat botërore shënojnë rritje: te benzina për 0,386 %, te nafta për 0,765 %%, te vaji ekstra i lehtë kemi ulje në përqindje prej 0,646 % dhe te mazuti ulja është 0,348%.

Postime të ngjashme

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

“Arratisja” dhe “rishfaqja” e Mijallkovit, një farsë e madhe!

D J

Covid-19, regjistrohen 725 raste të reja

D J

“Dhoma Publike”, aktivistët kërkojnë dënim për anëtarët e grupit

D J

Protestat për ‘Monstrën’, kërcënon maqedonasi: Do t’ju “shkelë me kamion”(Foto)

D J

Spasovski-Kozhuvarovska: Në rritje siguria në komunikacion

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...